NOARK již podruhé splnil sny školám!

Společnost NOARK Electric ve druhém pololetí loňského roku uspořádala 2. ročník soutěže NOARK PLNÍ SNY ŠKOLÁM. Soutěž navázala na ročník úvodní, kterého se v roce 2021 zúčastnilo 17 středních škol a odborných učilišť z České republiky.

Do druhého, mezinárodního ročníku se již zapojil více než čtyřnásobný počet týmů. Z celkově 71 soutěžních kolektivů jich bylo nejvíce z České republiky (25 škol) a Rumunska (26 škol).

Dále se připojilo Polsko (18 kolektivů) a dva týmy z Estonska.

NOARK patří ve svém oboru mezi velké hráče a jeho zaměstnanci se trvale snaží podporovat novou generaci studentů a žáků středních škol a učilišť v jejich vzdělávacím procesu. Soutěž NOARK PLNÍ SNY ŠKOLÁM pomáhá účastníkům využít nabyté znalosti, naučí je lepší týmové spolupráci a současně rozvíjí jejich kreativitu při plánování a realizaci vlastního projektu. Členové jednotlivých soutěžních týmů získávají větší sebevědomí při prezentaci zvoleného řešení, které je třeba nejen postavit, ale také srozumitelně vysvětlit a obhájit.

Každá přihlášená škola obdržela speciální balíček s produkty NOARK, které následně využila k sestavení vlastního unikátního řešení. Studenti soutěžních týmů měli za pomoci svých učitelů sestavit libovolnou funkční aplikaci a následně natočit video, ve kterém finální aplikaci vysvětlí a popíšou.

Zpracovaná videa jednotlivých soutěžních týmů byla poté umístěna on-line, kde hlasování diváků rozhodlo o postupu pěti nejlepších aplikací do finále v každé zemi. Porota složená ze zástupců společnosti NOARK Electric pak vybrala tři vítězná česká, polská a rumunská řešení, která zaujala využitím produktů, popisem projektu a kreativitou při jeho tvorbě i zpracování videa.

Vyhlášení výsledků se uskutečnilo na začátku roku 2023.

V České republice se na první pozici s celkovým počtem 127 bodů umístil projekt Protipožární systém pro serverovny kolektivu SPŠES Plzeň.

Druhou příčku se ziskem 119 bodů obsadila Robotická ruka SPŠ Karviná.

A na třetí pozici se ziskem 105 bodů skončilo řešení Ovládání CD romky ze Střední školy technické Znojmo.

Výhercům byly předány 3D tiskárny a finanční odměny ve výši 15 000 Kč. Soutěž přinesla řadu zajímavých nápadů, což dokazují videa výherních řešení, která jsou umístěna na webových stránkách soutěže

https://noark-schools.com/.

NOARK Electric blahopřeje vítězům a děkuje ostatním týmům za účast v projektu.

Na 3. ročník se mohou staronoví účastníci i úplní nováčci těšit již tento podzim.