Newsletter

Máme pro Vás

vždy zajímavé novinky

Newsletter - červen 2015

Vážení zákazníci, jsem rádi, že se s Vámi můžeme opět podělit o novinky z naší společnosti.

Vážení obchodní partneři,

s radostí Vás vítáme u nového čísla našeho newsletteru. První polovinu roku máme téměř za sebou a tak přišel čas se s Vámi podělit o nové produkty, úspěchy a rozvoj Noarku.

Jsme rádi, že jsme se s Vámi mohli opět potkat na veletrzích Amper a For Energo, kterých jsme se zúčastnili. Na řádcích níže se můžete dočíst a podívat, jak tyto veletrhy probíhaly.

Úspěšně se nám daří růst a rozvíjet naše činnosti a plány. Dnes Vám blíže představíme například nové technologické centrum, o kterém jsme psali již v minulém čísle.

Na pár otázek jsme se tentokrát zeptali kolegy, který zodpovídá za obchodní aktivity a rozvoj v zemích bývalé Jugoslávie – Žika Obradoviče.

Léto už je pomalu tady a k němu patří i častější cestování. Proto jsme připravili akci pro Vaši bezpečnou jízdu „Bezpečně s Noarkem“.

Přejeme Vám krásné léto a na jeho konci se sejdeme opět nad pár řádky o našem dalším vývoji.

 

NOARK Electric Europe     

 


 

Novinky v sortimentu

Nabídka instalačních přístrojů byla rozšířena o signálky Ex9PDe. Využití naleznou zejména jako signalizace stavu elektrických obvodů.

Signálky jsou nabízeny ve variantách se jmenovitým pracovním napětím 24, 48 a 230 V AC/DC, s jednou nebo dvěma dvoubarevnými LED (červená/zelená). Poslední verze se třemi červenými LED signálkami je dostupná pro jmenovité pracovní napětí 230/400 V AC. Tento typ signálky se využije zejména pro kontrolu přítomnosti jednotlivých fází v třífázových zapojeních.

Všechny varianty, včetně verze se třemi LED, jsou vyráběny v provedení jednomodulového přístroje. Použitá úsporná LED technologie zajišťuje velmi nízkou spotřebu elektrické energie a dlouhou životnost.

Více informací naleznete na stránce produktu.

 


 

NOARK na veletrzích

V posledním vydání našeho newsletteru jsme Vás zvali na prezentační stánek Noark na veletrzích Amper a For Energo. Mezinárodní veletrh Amper probíhal od 15. – 18. 3. 2015 v Brně a veletrh For Energo se konal od 21. – 23. 4. 2015 v Praze. K vidění zde byly novinky, průřez stálým sortimentem a možnost setkat se s prodejním týmem Noarku. Pro nové návštěvníky byly k dispozici i krátké filmy představující naší společnost.

Velmi děkujeme všem, kteří využili naší pozvánky a přišli nás navštívit. Letošní účast byla opravdu veliká a mile nás překvapila. Vážíme si Vaší podpory a jsme rádi, že je Vám naše práce přínosem.

Už nyní například pracujeme na přípravě stánku pro příští veletrh Amper, který se bude opět konat v Brně.

 


 

NOARK rozšiřuje své evropské aktivity

Noark Electric Europe s.r.o. zahájil další etapu rozvoje svých aktivit. Vedle rozšiřující se obchodní sítě bylo v Praze založeno Evropské Technologické Centrum.

Cílem nového centra ETC je zintenzivnění vývoje nových produktů. V počáteční fázi bude činnost centra zaměřena na tři hlavní vývojové skupiny. První ze skupin se bude zabývat vývojem převážně elektrotechnických přístrojů a příslušenství. Další skupina je určena pro návrh mechanických konstrukcí, zejména pak rozváděčových skříní a jejich systémů či mechanického příslušenství. Úkolem třetího z prvotních vývojových týmů je tvorba softwarových nástrojů.

Počáteční vývojové aktivity budou zaměřeny primárně na evropský trh, nicméně globálně využitelné produkty, technologie či postupy, budou využity i pro ostatní regiony. V další fázi bude činnost ETC rozšířena na vývoj nových technologií, jež budou tvořit platformu budoucích výrobkových řad s celosvětovým dopadem.

ETC centrum je v současné době ve fázi finálních příprav, kdy jednak probíhá jeho vybavení technologiemi a dále pak nábor nových pracovníků. Vlastní vývojová činnost bude zahájena během letošního léta.

 


 

Rozhovor s...

V tomto číslo jsme vyzpovídali Country manažera pro země bývalé Jugoslávie Žika Obradoviče:

Jaká je Vaše pozice a zodpovědnost ve společnosti NOARK Electric Europe?

Moje pozice je Country manažer pro země bývalé Jugoslávie a jsem zodpovědný za obchodní aktivity ve všech zemích v tomto regionu – Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Makedonie, Bosna a Hercegovina, Černá hora a Kosovská republika.

Od kdy ve firmě působíte?

Ve firmě působím od června 2012, kdy Noark začínal své aktivity v této oblasti. Na začátku jsem byl společně s Markem Tišerem zodpovědnou osobou, která otevírala Noarku dveře do Jugoslávie.

Co je denní náplní Vaší práce?

Každý den je pro mě jiný, ale zpravidla se skládá z komunikace a schůzek se stávajícími partnery, zkoumání trhu a hledání nových obchodních příležitostí. Během dne také řeším různé technické a operativní problémy a propaguji značku Noark.

Co je hlavním cílem Vaší práce?

Mým hlavním cílem je vytvořit pro Noark pevné základy ve všech zemích za které zodpovídám a dál je rozvíjet. Vybudovat silnou značku v oblasti komponentů nízkého napětí.

Co je nejdůležitějším pokrokem?

Nejdůležitějším a hlavně největším pokrok je pro mě to, že značka Noark je stále více vidět a zákazníci jí opravdu důvěřují. Věří jejím produktům a považují je za kvalitní a dobré řešení.

V čem je například specifický srbský trh?

Srbský trh je poměrně malý a jsou tu zavedeny všechny známé značky nabízející produkty pro nízké napětí. Bohužel kvůli krizi není v Srbsku mnoho nových projektů a boj o zákazníka je tu značný. Na druhou stranu je to pro nás velká příležitost, protože jsme první společnost, která nabízí zároveň vysokou kvalitu podpořenou pětiletou zárukou za rozumnou cenu.

Co shledáváte na Vaší práci podnětným?

V první řadě jsem velmi šťastný, že jsme během tří let vybudovali z neznámé firmy značku s dobrými obchodními výsledky. Rozhodně je za tu dobu vidět velký pokrok a to mě dělá šťastným a motivuje k dalším výkonům.

 

 

Žiko Obradovič   
Country Manager   
region of Former Yugoslavia   

 

 

 


 

Bezpečně s NOARKEM

Během léta hodně cestujeme, grilujeme a užíváme si sluníčka. Aby Vás nic nezaskočilo a Vaše cesta byla bezpečná, připravili jsme pro Vás akci „Bezpečně s Noarkem“. Do konce června máte možnost získat za nákup výrobků Noark alkohol tester, který je na srovnávacím portálu Heureka hodnocen jako top 1. Jestliže rádi jezdíte na kole, tak můžete vyrazit i někam dál autem a vybrat si za nákup univerzální střešní držák na kolo. A abyste nezabloudili nebo nehledali telefon v kapse, máme pro Vás také držák na mobilní telefon.

Přejeme vám šťastnou cestu a mnoho najetých kilometrů bez nehody.